Inżynier ds. form wtryskowych/Injection Mould Engineer

at  HellermannTyton

Słupca, wielkopolskie, Poland -

Immediate31 Oct, 2024Not Specified08 Aug, 2024N/AGood communication skillsNoNo

Description:

Cel
Zbudowanie wysokich kompetencji w zakresie wdrażania nowych form wtryskowych, przeglądów prewencyjnych form wtryskowych, napraw form wtryskowych i rozwiązywania problemów w zakresie form wtryskowych.

Zakres odpowiedzialności

  • Zapewnienie efektywnego wdrożenia nowych form wtryskowych do produkcji
  • Tworzenie i zarządzanie planami, kamieniami milowymi i rezultatami, zarządzając ograniczeniami w celu zapewnienia terminowej i budżetowej realizacji wdrożeń nowych form wtryskowych
  • Definiowanie i rozwijanie kompetencji związanych z szeroko rozumianą obsługą form wtryskowych
  • Prowadzenie działań doskonalących form wtryskowych
  • Prowadzenie Rozwiązywania Problemów związanych z niewłaściwą jakości/ wydajnością i kosztami form wtryskowych
  • Szkolenie pracowników w zakresie funkcjonowania oraz obsługi form wtryskowych
  • Tworzenie i korygowanie planów przeglądów prewencji form wtryskowych
  • Nadzorowanie kosztów związanych z użytkowaniem, naprawami oraz prewencją form wtryskowych

Najważniejsze zadania

  • Identyfikacja problemów z formami i wdrażanie rozwiązań eliminujących problemy
  • Tworzenie planów przeglądów prewencyjnych form wtryskowych
  • Prowadzenie i wdrażanie projektów doskonalących dotyczących form wtryskowych
  • Tworzenie i aktualizacja dokumentacji technicznej form wtryskowych, w tym rysunków, specyfikacji materiałowych oraz instrukcji montażu.
  • Monitorowania postępów wdrożenia; identyfikacji ryzyka i stworzenie odpowiednich środków mitygujących
  • Wdrażanie zwinnych metodologii i najlepszych praktyk w celu usprawnienia procesów wdrażania produktu/form wtryskowych
  • Zarządzanie komunikacją z interesariuszami, dostarczanie regularnych aktualizacji na temat postępów i kamieni milowych wdrażanych produktów/projektów
  • Monitorowanie i kontrolowanie jakości transferowanych form wtryskowych
  • Analiza wyników testów i identyfikacja potencjalnych problemów konstrukcyjnych form
  • Współpraca z narzędziowniami zewnętrznymi w zakresie zlecanych napraw i modyfikacji
  • Monitorowanie procesu realizacji wdrożenia nowych form, w szczególności:
  • Systematyczne zbieranie informacji na temat przebiegu wdrożenia,
  • Nadzór nad terminowością realizacji projektów zgodnie z przyjętym harmonogramem,
  • Nadzór nad dokumentacją produktów,
  • Inicjowanie zadań korygujących lub zapobiegawczych w przypadku zaistnienia zagrożenia dla prawidłowej realizacji wdrożenia produktu,
  • Weryfikacja zgodności form z dokumentacją techniczną i specyfikacją klienta,
  • Przygotowanie raportu podsumowującego realizację wdrożenia produktu uwzględniającego: koszty, terminowość, jakość
  • Ścisła współpraca z Kierownikami poszczególnych działów firmy
  • Współpraca z zespołami inżynieryjnymi, produkcyjnymi, jakościowymi i łańcucha dostaw w celu optymalizacji jakości i możliwości produkcyjnych
  • Współpraca z działem planowania oraz z działem Mould Managementem w HT Tornesch
  • Współpraca z dostawcami części/ normaliów do form wtryskowych
  • Dzielenie się wiedzą z zakresu form wtryskowych
  • Rekomendowanie optymalnych rozwiązań technicznych/ inwestycyjnych na bazie oceny jakościowej i kosztowej
  • Reagowanie na zachowania i działania pracowników Spółki niezgodne z obowiązującymi w Spółce ustaleniami, zasadami i regulaminami
  • Wykonywanie poleceń i zadań zleconych przez przełożonych

Wymagane kwalifikacje

1

Słupca, wielkopolskie, Poland