Accounting Application Implementation Consultant (5000...

at  Partnerd

București, Municipiul București, Romania -

Start DateExpiry DateSalaryPosted OnExperienceSkillsTelecommuteSponsor Visa
Immediate07 Jul, 2024Not Specified08 Apr, 2024N/AGood communication skillsNoNo
Required Visa Status:
CitizenGC
US CitizenStudent Visa
H1BCPT
OPTH4 Spouse of H1B
GC Green Card
Employment Type:
Full TimePart Time
PermanentIndependent - 1099
Contract – W2C2H Independent
C2H W2Contract – Corp 2 Corp
Contract to Hire – Corp 2 Corp

Description:

Scopul major al postului:
Implementeaza solutia Avansis.Financiar-Contabil, ofera suport si asistenta post-
implementare in institutii publice, in baza contractelor incheiate cu acestea.
Sarcini si responsabilitati:

Organizeaza si executa actiuni ce implica urmatoarele :

  • Efectueaza configurarile initiale ale solutiei Avansis.Financiar-Contabil:
  • Acorda licente
  • Creaza utilizatori
  • Aloca drepturi de acces, etc.
  • Participa la intalniri online sau la sediul clientului pentru instruirea utilizatorilor;
  • Acorda suport post-implementare pana la intocmirea primelor situatii financiare

(ForExeBug, DDS, etc) din Avansis.Financiar-Contabil si primei recapitulatii

salarizare importate din aplicatia CARES ;

  • Sustine prezentari tehnice ale solutiei Avansis.Financiar-Contabil , online sau la sediul

clientului ;

  • Este la curent cu modificarile de legislatie din domeniul contabilitatii bugetare ;
  • Actualizeaza periodic versiunile solutiei Avansis. Financiar-Contabil pentru clientii din

portofoliu ;

  • Participa la testarea functionalitatilor noi ale solutiei si ale functionalitatilor existente

in cazul in care sufera modificari modificari ;

  • Este implicat in elaborarea si imbunatatirea continua a fluxurilor de lucru, ghidurilor

si manualelor de utilizare ale solutiei Avansis.Financiar-Contabil ;

  • Preia si rezolva solicitarile clientilor in etapa de implementare a solutiei;
  • Urmareste stadiul implementarii solutiei si se asigura de faptul ca respecta termenul

de livrare ;

  • Preia solicitarile ce implica dezvoltari suplimentare ale solutiei si le transmite catre

echipa de analiza din cadrul departamentului ;

  • Efectueaza deplasari la sediul clientilor cand situatia o impune ;
  • Isi insuseste documentatia privind dezvoltarile noi ale solutiei, si o aplica in activitatea

pe care o desfasoara ;

  • Ofera suport tehnic clientilor de fiecare data cand situatia o impune (ex. inchiderea

situatiilor financiare lunare/trimestriale/anuale);

  • Se preocupa de ridicarea continua a nivelului de instruire profesionala ;
  • Intelege ca orice material de natura intelectuala creat in interes de serviciu este

proprietatea companiei ;

  • Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele

firmei ;

  • Utilizeaza resursele existente exclusiv in interesul companiei ;
  • Se asigura de buna functionare a solutiei instalate, prin respectarea procedurilor

legate de protectia impotriva virusilor informatici ;

  • Respecta procedurile de lucru ;
  • Pastreaza confidențialitatea si integritatea datelor și informațiilor cu care lucreaza in

cadrul firmei ;

  • Anunta seful ierarhic despre orice eveniment pe care il apreciaza ca incident de

securitate asociat cu activitatea proprie ;

  • Se limiteaza doar la accesul acordat pentru acele informaţii care îi sunt necesare la

îndeplinirea sarcinilor de serviciu ;

  • Intelege ca este strict interzisa folosirea neautorizată a informaţiilor la care nu are in

mod normal acces (scurgerea de informaţii) ;

  • Respecta clauzele de confidenţialitate stabilite în contractul de muncă ;
  • Isi insuseste si respecta continutul politicilor de securitate pe care le primeste in

format electronic securizat si din care este instruit de catre RSI ;

Salariu si beneficii:

  • Salariu net: 5000 RON
  • Regim de lucru: Hybrid
  • Asigurare medicală
  • Bonuri de masa

Responsibilities:

Please refer the Job description for details

REQUIREMENT SUMMARY

Min:N/AMax:5.0 year(s)

Hospital/Health Care

Pharma / Biotech / Healthcare / Medical / R&D

Health Care

Graduate

Proficient

1

București, Romania