Inginer proiectant curenti slabi senior (sector tertiar)

at  IMSAT SA

București, Municipiul București, Romania -

Start DateExpiry DateSalaryPosted OnExperienceSkillsTelecommuteSponsor Visa
Immediate08 Jul, 2024Not Specified10 Apr, 2024N/AGood communication skillsNoNo
Add to Wishlist Apply All Jobs
Required Visa Status:
CitizenGC
US CitizenStudent Visa
H1BCPT
OPTH4 Spouse of H1B
GC Green Card
Employment Type:
Full TimePart Time
PermanentIndependent - 1099
Contract – W2C2H Independent
C2H W2Contract – Corp 2 Corp
Contract to Hire – Corp 2 Corp

Description:

Compania angajatoare
IMSAT | Groupe SNEF
Localizarea locului de muncă
Data anunţului
08/04/2024
Poziţia

Candidatul ideal

  • Studii superioare profil electric
  • Experienta de minim 5-7 ani de activitate in proiectare curenti slabi (detectie si comenzi incendiu, control accces, efractie, CCTV, voce date, BMS, etc) pentru obiective de tipul: retail (galerii comerciale, mall-uri, hypermarket-uri), spatii logistice, spitale
  • Engleza nivel avansat
  • Bune abilitati de utilizare a MS Office (Word, Excel, Access, PowerPoint, MS Project, Outlook), softuri de proiectare specifice
  • Certificari - Proiectant Sisteme de Securitate de dorit
  • Constinciozitate si curiozitate profesionala
  • Echilibru intre creativitate si ratiune
  • Capacitate de adaptare si disponibilitate la efort
  • Onestitate
  • Buna capacitate de comunicare

Descrierea jobului
Pozitia este in Bucuresti si raporteaza Managerului de proiectare.

Responsabilitati profesionale:

  • Studiază, înțelege si definește scopul proiectului pentru a asigura cea mai buna soluție pentru proiectul atribuit
  • Participa la colectarea si prelucrarea datelor referitoare la execuția proiectelor in lucru
  • Stabileste solutiile tehnice principale bazate pe datele de intrare din cerintele proiectului de engineering
  • Coordoneaza si elaboreaza desenele de concept/desenele de ansamblu/desenele de detaliu
  • Controleaza, verifica si semneaza documentatia de proiect final
  • Elaboreaza specificatii tehnice si fise tehnice pentru includerea in cererile de oferta pregatite de Departamentul Oferte/Contracte
  • Elaboreaza anexele tehnice pentru a fi incluse în ofertele/contractele transmise Clientului
  • Face analizele tehnice comparative ale ofertelor diversilor furnizori
  • Monitorizeaza si supervizeaza desfasurarea proiectelor atribuite si rezultatele obtinute
  • Elaboreaza si verifica calculatii complexe de dimensionare
  • Raspunde de conformitatea cu legislatia de proiectare, normativele si standardele de operare inclusiv folosirea solutiilor tipice din proiecte anterioare
  • Sustine seful de proiect în legatura cu subcontractorii pentru proiectele specifice pentru a asigura conformitatea cu standardele de proiectare si cerintele proiectului
  • Raspunde pentru adaptarea în proiect a necesitatilor specifice ale Clientului
  • Asigura asistenta tehnica/supervizarea în atelierul fabricantului/ pe santier
  • Monitorizeaza si raspunde de calitatea proiectarii pentru a asigura functionalitatea solutiilor la nivelul de performanta specificat în scopul proiectului
  • Împartaseste cunostintele personale si asigura transferul permanent al acestora catre echipa
  • Antrenează echipele de proiectare pe perioada desfășurării lucrărilor repartizate si le acorda sprijin in vederea transferului de know-how si dezvoltarii abilitatilor lor tehnice
  • Urmareste implementarea schimbarilor decise de Comitetul Tehnic
  • Raspunde pentru respectarea normelor de proiectare, normativele si standardele de operare, inclusiv folosirea solutiilor standard din proiecte anterioare
  • Asigura asistenta tehnica la montaj pe santier
  • Isi actualizeaza permanent cunostintele, tinandu-se la curent cu noile dezvoltari în domeniul specific de activitate
  • Implementeaza instrumente si proceduri pentru continua imbunatatire a procesului de proiectare
  • Îndeplineste diverse sarcini care tin de misiunea postului si / sau sunt necesare / solicitate de managerul de pe nivel superior pentru nevoile departamentului / diviziei
  • Asigura activitati de coaching si mentoring pentru colegii cu mai putina experienta.
  • Comunica permanent cu celelalte echipe implicate in proiectele pe care le coordoneaza
  • Asigura legatura cu clientii, furnizorii si contractorii, atunci cand nevoile proiectului o impun

Oferta (bonusuri, beneficii)
Se ofera un mediu de lucru placut si profesionist, pachet salarial atractiv, al 13lea salariu, bonuri de masa, pachet de servicii medicale la o clinica privata, asigurare de risc si accidente.
Numai candidatii selectati vor fi contactati

Responsibilities:

Please refer the Job description for details

REQUIREMENT SUMMARY

Min:N/AMax:5.0 year(s)

Information Technology/IT

IT Software - Other

Software Engineering

Graduate

Proficient

1

București, Romania