Inginer/tehnician service echipamente industriale

at  CONTRAIL MACHINERY

Chitila, Ilfov, Romania -

Start DateExpiry DateSalaryPosted OnExperienceSkillsTelecommuteSponsor Visa
Immediate04 Jul, 2024Not Specified05 Apr, 2024N/AGood communication skillsNoNo
Add to Wishlist Apply All Jobs
Required Visa Status:
CitizenGC
US CitizenStudent Visa
H1BCPT
OPTH4 Spouse of H1B
GC Green Card
Employment Type:
Full TimePart Time
PermanentIndependent - 1099
Contract – W2C2H Independent
C2H W2Contract – Corp 2 Corp
Contract to Hire – Corp 2 Corp

Description:

CERINTE:

Cunostinte de electrica/ electronica, mecanica, si hidraulica;
Studii tehnice medii (pentru technician service) /superioare (pentru inginer de service)
Abilitatea de a lucra cu sisteme IT de diagnosticare avansate;
Abilitati de comunicare cu clientii;
Experienta similiara in domeniu de minimum 3 ani constituie un avantaj;
Disponibilitate de deplasare in tara pentru servicii de intretinere si reparare a utilajelor ;
Cunostinte bune de limba engleza
Descrierea jobului;
Interventii de reparatie, mentenanta si diagnosticare pentru utilajele comercializate.
Asigurarea suportului tehnic si de instruire pentru client;
Elaborarea de rapoarte de lucru complete si corecte pentru interventiile efectuate. Avand suportul colegilor cu experienta si trecand prin perioada de training, vei avea urmatoarele responsabilitati:
1. Faci diagnoza, configurare and up-date pentru toate echipamentele alocate, conform programarii date de Managerul de Service, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita
2. Faci reparatii, inlocuiri si modificari pentru toate echipamentele alocate, conform programarii date de de Managerul de Service, operatiuni desfasurate atat la sediul firmei cat si la client, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita.
3. Asiguri suport pentru realizarea mentenantei preventive si / sau corective conform programarii date de Managerul de Service, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita-
4. Efectuezi instalarea si punerea in functiune a echipamentelor comercializate de catre Companie, conform programarii date de Managerul de Service, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita-
5. Faci interventii,indiferent de natura problemei tehnice la client sau la sediul Contrail, pentru toate echipamentele alocate, conform programarii date de Managerul de Service, completezi raportul de service si il arhivezi in locatia stabilita- Va rugam sa luati in considerare ca doar candidatii selectati vor fi contactati pentru etapele ulterioare de selectie in orice proces de recrutare.
GDPR aEUR” notificare pentru recrutare
AZn scopuri de recrutare, am putea colecta informatii personale pe care alegeti sa ni le transmiteti prin intermediul site-ului web si oricarui alt canal de comunicare.
aEUR- CV-uri/sume de orice fel (intentie, recomandare, etc.) pe care le furnizati
aEUR- Informatii pe care le furnizati cu privire la detaliile dvs. de contact
aEUR- Informatii pe care le furnizati cu privire la educatia, experienta, abilitatile si recomandarile dvs.
aEUR- CV-uri si scrisori de intentie sau orice alte documente (diplome, etc.) pe care le alegeti liber sa le incarcati in cererea dvs.
aEUR- Informatii pe care le furnizati in orice instrumente implicate in scopul recrutarii (chestionare, feedback sau proces de angajare)
AZn scopuri de recrutare, vom utiliza informatiile pe care le furnizati in felul urmator:
aEUR- Vom analiza continutul pentru a decide daca candidatura dvs. poate fi potrivita pentru postul nostru vacant
aEUR- Vom folosi informatiile pentru a va contacta si a ne pune de acord asupra pasilor de recrutare
aEUR- Vom utiliza informatiile pe care le furnizati doar in scopuri de recrutare
Vom procesa datele dvs. in conformitate cu legislatia GDPR.
Va rugam sa luati in considerare ca, prin aplicarea pentru acest post vacant, sunteti de acord cu colectarea si prelucrarea datelor personale pe care le veti furniza liber. Daca nu sunteti de acord cu informatiile GDPR mentionate mai sus, va rugam sa nu aplicati pentru acest post vacant.
Va multumim anticipat pentru intelegere

Responsibilities:

Please refer the Job description for details

REQUIREMENT SUMMARY

Min:N/AMax:5.0 year(s)

Hospital/Health Care

Pharma / Biotech / Healthcare / Medical / R&D

Health Care

Graduate

Proficient

1

Chitila, Romania