Manager, Consumer Loyalty

at  Vodafone

București, Municipiul București, Romania -

Start DateExpiry DateSalaryPosted OnExperienceSkillsTelecommuteSponsor Visa
Immediate09 Jul, 2024Not Specified10 Apr, 2024N/AGood communication skillsNoNo
Add to Wishlist Apply All Jobs
Required Visa Status:
CitizenGC
US CitizenStudent Visa
H1BCPT
OPTH4 Spouse of H1B
GC Green Card
Employment Type:
Full TimePart Time
PermanentIndependent - 1099
Contract – W2C2H Independent
C2H W2Contract – Corp 2 Corp
Contract to Hire – Corp 2 Corp

Description:

ACTIVITATILE IN CARE TE VEI IMPLICA

Vei conduce echipa din aria coordonata in spiritul valorilor companiei, asigurandu-te ca oamenii sunt motivati si implicati in a oferi un serviciu profesionist, de cea mai inalta calitate, clientilor existenti si potentiali care solicita rezilierea sau reinnoirea contractului, optimizarea planului tarifar. Rolul postului: securizarea bazei actuale de clienti si generarea de venituri prin vanzare consultativa, aplicand strategia si tacticile Departamentului de Operatiuni Clienti.
Responsabilități principale:

Coordonare echipa:

  • Vei conduce echipa prin exemple inspirationale, asigurandu-te ca aceasta are directia si prioritatile clar stabilitie si comunicate pentru a obtine rezultate in acord cu obiectivele stabilite.
  • Te vei asigura ca echipa este informata si respecta politicile si procedurile departamentului si companiei.

• Vei seta si comunica obiectivele echipei, vei revizui performanta echipei si, atunci cand este necesar, vei lua actiuni pentru a rezolva situatiile de performanta slaba sau abaterile de la Regulamentul Intern. • Vei conduce si sustine echipa in schimbarile necesare pentru atingerea obiectivelor companiei si departamentului.

  • Te vei asigura ca toti angajatii sunt pregatiti pe urmatoarele arii: Tactici de vanzare consultativa si retentie si Politici, proceduri, reguli in departamentul de relatii clienti, aplicatii si proceduri specifice de urmarit in cadrul apelurilor pe diferite teme.
  • Vei crea o cultura si o echipa performanta prin setarea obiectivelor individuale de performanta, prin sustinerea regulata a dialogului legat de performanta.
  • Ve monitoriza nivelul de performanta al intregii echipe, vei evalua performantei echipei.
  • Vei sustine imbunatatirea proceselor din departament, contribuind la optimizarea proceselor existente tinand cont de perspectiva clientilor, beneficiile aduse companiei si impactul in livrarea obiectivelor si strategiei departamentului.

Recrutare, selectie si dezvoltare:

  • Vei recruta si dezvolta talente si te vei asigura ca oamenii din subordine primesc suportul necesar pentru a-si atinge potentialul. Vei sustine echipa prin feedback periodic si coaching.
  • Te vei asigura ca echipa este motivata si contribuie la cresterea indicatorilor de atasament al oamenilor din echipa fata de companie in relatie cu obiectivele stabilite (cunostinte, abilitaţi si atitudine).

Implementeaza strategia departamentului si asigura activitatea operationala:

  • Vei contribui la atingerea obiectivelor de business la nivel de departament in functie de strategia comerciala a companiei pentru activitatea de retentie reactiva clienti persoane

Responsibilities:

Please refer the Job description for details

REQUIREMENT SUMMARY

Min:N/AMax:5.0 year(s)

Information Technology/IT

IT Software - Other

IT

Graduate

Proficient

1

București, Romania