Telesales Officer

at  Universum Events

București, Municipiul București, Romania -

Start DateExpiry DateSalaryPosted OnExperienceSkillsTelecommuteSponsor Visa
Immediate25 May, 2024Not Specified29 Feb, 2024N/AGood communication skillsNoNo
Add to Wishlist Apply All Jobs
Required Visa Status:
CitizenGC
US CitizenStudent Visa
H1BCPT
OPTH4 Spouse of H1B
GC Green Card
Employment Type:
Full TimePart Time
PermanentIndependent - 1099
Contract – W2C2H Independent
C2H W2Contract – Corp 2 Corp
Contract to Hire – Corp 2 Corp

Description:

Cine suntem- a-ui, -
Suntem echipa Concept Tech Events, una dintre diviziile UNIVERSUM, care organizeaza cele mai ample evenimente de business din Europa Centrala si de Est:
Bucharest Tech Week evenimentul care plaseaza Bucurestiul pe harta tehnologiei internationale, reuneste anual mai bine de 30.000 de pasionati de tehnologie.
GoTech World este cea mai ampla expo-conferinta B2B din Europa Centrala si Est, cu peste 16.000 participanti, si anual, timp de doua zile, devine cel mai important HUB tehnologic din regiune.
Ce asteptari avem de la viitorul coleg- a-ui, -
La baza oricarui eveniment pe care il organizam, vei regasi dedicarea, energia si deschiderea catre inovatie. De aceea, ne dorim sa colaboram cu o persoana open-minded, cu multa energie, curioasa, organizata and dornica sa se dezvolte si sa interactioneze cu oamenii.
A Despre job: -Y"’
Suntem in cautarea unui nou coleg pentru jobul de Telesales Officer cu principala responsabilitate in vanzarea prin telefon si email de bilete de acces la evenimentele B2B pe care le organizam.
Job-ul este full-time, tip hibrid, iar in apropierea evenimentelor, pentru o mai buna coordonare a echipelor, se lucreaza doar de la birou.
A
Care vor fi responsabilitatile tale- a–
aEUR- Contactezi clientii din baza de date telefonic, email sau LinkedIn, identifici nevoile lor si creezi oferte de bilete de acces la evenimentele pe care le organizam;
aEUR- Vei interactiona cu clienti din diverse domenii: HR, Marketing, Sales, IT;
aEUR- Le vei oferi informatii si suport clientilor intr-un mod corect si profesionist;
aEUR- Vei folosi Google Drive, CRM si suita MSOffice pentru colectarea informatiilor primite de la clienti;
aEUR- Alaturi de echipa, in apropierea evenimentului vei fi implicat activ in rezolvarea task-urilor cu privire la organizarea evenimentelor;
aEUR- Colaborezi strans cu celelalte departamente: Partnerships Sales, Agenda si Financiar.
A
Cum stii ca te potrivesti in echipa noastra- -Y"<
aEUR- Esti dinamic, proactiv, organizat si auto-motivat;
aEUR- Esti pasionat de vanzari si esti orientat spre atingerea obiectivelor;
aEUR- Ai inclinatie naturala spre negociere;
aEUR- Ai o atitudine proactiva de gasire a solutiilor in situatii de toate felurile;
aEUR- Esti un bun comunicator, cu capacitatea de a relationa bine cu cei din jur;
aEUR- Vorbesti engleza la nivel cel putin mediu;
aEUR- Ai un apetit pentru invatare si dezvoltare continua;
aEUR- Stapanesti foarte bine suita MS Office;
A
Este un plus daca: aoe…
aEUR- Ai o experienta anterioara pe o pozitie de Sales/Telesales;
aEUR- Ai experienta in ONG-uri sau organizatii studentesti.
A
Ce oferim noi: -YZ-
A
aEUR- Comision din vanzari;
aEUR- Bonus pentru activitati/proiecte auxiliare;
aEUR- Laptop si telefon;
aEUR- Un mediu de lucru motivant;
aEUR- Flexibilitate;
aEUR- Locatie aproape de metrou;
aEUR- Oportunitate de avansare si dezvoltare continua;
aEUR- Traininguri de specialitate.
A
Daca pare ca despre tine este vorba in aceasta descriere, te asteptam sa ne cunoastem

Responsibilities:

Please refer the Job description for details

REQUIREMENT SUMMARY

Min:N/AMax:5.0 year(s)

Marketing/Advertising/Sales

Sales / BD

Sales

Graduate

Proficient

1

București, Romania